Herbelet Blanc de Blancs Brut Grand Cru

De smaak van de Brut “Blanc de Blancs” is mooi in balans en rijk. De complexiteit komt van een langere lie rijping en de kelder vol reservewijnen die worden gebruikt in het blendproces. Hierdoor heeft deze Grand Cru Champagne extra aroma’s die niet ten koste zijn gegaan van de frisheid en mineraliteit die Champagne heeft.

37.65

Op voorraad

SPIJS:

Van de 7 Champagnehuizen die we hebben bezocht, hebben we gekozen om die van Herbelet in Blancs-Coteaux en Caillez Lemaire in Damery te importeren. Bij familiehuis Herbelet gaat zoon Pierre, die zijn opleiding net heeft afgerond, vernieuwing brengen. Deze frisse wind vinden wij interessant maar belangrijker is de smaak van hun Champagne. 80% is van Chardonnay uit Grand Cru gemeenten Avize, Oger, Cramant en Oiry in de Côte des Blancs. Het zijn niet alleen de reservewijnen die het interessant maken. Ze passen voor een groot deel MLF toe. En de lie rijping, het uit laten gisten van de most, duurt ook iets langer. Waardoor na de tweede gisting op fles tijdens de autolyse zich sterkere aroma’s van bijvoorbeeld brood, biscuit en toast ontwikkelen. Dit in combinatie met de intense frisheid uit de Côte des Blancs zorgt voor heerlijke Champagnes.

Land
Streek
Druif
Jaartal
Wijnhuis Herbelet
Wijn
Alcohol
Inhoud

INSTAGRAM

🍷 Nieuwe Wijnen Select – deze week

Domaine Alex Martin – La Butte des Rochettes 2023

Saumur • Chenin Blanc • 1 hectare perceel

Debuutjaargang van een jonge wijnmaker die eerder werkte bij Clos Rougeard.

Handmatige oogst, spontane vergisting, 12 maanden rijping op oude vaten.

🔎 Kelderdetail voor de liefhebber:
De wijn ging pas op vat bij densiteit 1030 — oftewel: de vergisting was al gestart. Dit geeft vaak nét meer spanning en textuur zonder zwaar hout.

mineraal • elegant • lange afdronk

Deze wijn deelden we gisteren in onze WhatsApp-groep “Nieuwe Wijnen Select” waar we een paar keer per jaar kleine partijen, laatste flessen of met korting aanbieden. Wijnen die je niet snel elders tegenkomt.

👉 Meelezen of toetreden?
Stuur ons een DM met “Select”.